2 sierpnia 2013

Pielęgnacja włosów

Dzisiaj pierwszy post o pielęgnacji włosów, planuję cała serię takich postów. W każdej z nich będę opisywała sposoby na poprawienie kondycji naszych włosów. Dzisiaj zajmę się laminowaniem włosów. Jest to prosty sposób, który każda z nas może wykonać sama w swoim domu, nie wydając przy tym dużo pieniędzy.

Czego będziemy potrzebować do zabiegu laminowania włosów:
- szampon,
- żelatyna spożywcza,
- wrzątek,
- maska bądź odżywka do włosów,
-miseczka,

Sposób przygotowania:
Do miseczki wsypujemy 1 łyżkę żelatyny ( dziewczyny o dłuższych włosach mogą dodać nawet 1,5 łyżki ), następnie dodajemy trzy łyżki wrzącej wody. Wszystko mieszamy tak aby nie było żadnych grudek. Idziemy umyć włosy zwykłym szamponem nie nakładając na nie żadnych odżywek. W tym czasie substancja trochę wystygnie. Dodajemy pół łyżki maski lub odżywki. Rozczesz włosy i nanieś na nie wykonaną przez ciebie substancje. Na posmarowane już włosy nakładamy dwie lub trzy jednorazówki ( zwykłą reklamówkę którą możemy dostać w każdym sklepie). Dla pewności że nic nam się nie rozwali możemy na to założyć czepek lub ręcznik. Czekamy 45 minut i włosy płuczemy tylko letnią wodą nie używając żadnych szamponów.

Rady:
- zabiegu laminowania nie należy wykonywać zbyt często, ponieważ zbyt duża ilość protein z żelatyny może spowodować wysuszenie włosów,
-ciepło potęguję efekt uzyskany podczas  laminowania.


1 komentarz:

  1. Świetny blog, gratuluję :)
    Nie mam własnego, jednak chciałabym Cię zaprosić na pewnego niezwykłego bloga, który odmienił moje życie. Ta cała strona to tak naprawdę pewnego rodzaju akcja, fajnie jeśli się w nią aktywnie włączysz lub przynajmniej wspomożesz - obserwując. Przeczytaj ten post, a na pewno nie pożałujesz (a nawet będziesz pod wielkim wrażeniem jak ja):
    http://f-me-i-am-famous.blogspot.com/2013/01/some-things-cost-more-than-you-realise.html
    "Mogę zmienić świat tylko z Tobą" - słowa autorki strony, szkoda tylko, że ciągle za mało takich ludzi.

    OdpowiedzUsuń